جوان عربستانی که با گلوله نیروهای سعودی مجروح شده بود، شهید شد

جوان شیعه عربستانی در شرق این کشور که به ضرب گلوله نیروهای امنیتی سعودی به شدت مجروح شده بود، به شهادت رسید.به گزارش پایگاه خبری فارس، یک جوان عربستانی در شرق این کشور که هدف گلوله نیروهای امنیتی سعودی قرار گرفته و مجروح شده بود، سرانجام جان باخت.

پس از گذشت ده روز از هجوم نیروهای سعودی به محله «الجش» در شهر قطیف و شلیک بی هدف گلوله به طرف ساختمان‌ها، روز شنبه (دیروز) یکی از جوانان این منطقه شیعه‌نشین به نام « ماجد عبدالله آل آدم» که به علت برخورد گلوله زخمی شده بود، جان خود را از دست داد.

شهر قطیف، مرکز استان قطیف در منطقه «الشرقیه» یکی از مناطق سیزده‌گانه عربستان سعودی است. الشرقیه در شرق عربستان، شیعه‌نشین و غنی از منابع نفتی و گازی است.

به نوشته پایگاه خبری «النبأ» منابع محلی با اعلام این خبر گفتند که تیراندازی مأموران سعودی همچنین خسارت‌های بسیاری را به ساختمان‌ها و دارایی‌ها مردم وارد کرده است.

در پی این یورش، مأموران «إبراهیم عیسى آل إسماعیل» از فعالان مذهبی منطقه را نیز دستگیر کرده و با خود بردند. هنوز پس از گذشت بیش از ده روز اطلاعی از چرایی یا محل بازداشت وی در دست نیست.

این برای دومین بار در شش ماه گذشته است که محله الجش در قطیف مورد حمله قرار می‌گیرد. در ۱۸ دی ماه سال گذشته نیز مأموران سعودی با یورش به دو محله «الجش» و «الحمام» پنج شهروند شیعه عربستانی را کشتند (جزئیات بیشتر).

منطقه شیعه‌نشین الشرقیه عربستان که غنی از ذخایر نفتی است، در مقایسه با دیگر مناطق سعودی در محرومیت به سر می‌برد. از سال ۲۰۱۱ این منطقه شاهد اعتراض مردم جهت برآورده شدن مطالبات آنان برای اصلاحات سیاسی و اجتماعی است. اما هر باره این اعتراض‌ها سرکوب شده و جوانان تحت تعقیب نیروهای اطلاعاتی و امنیتی سعودی قرار می‌گیرند.

منبع : خبر گزاری فارس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *